Gyermek- és ifjúsági felügyelő (OKJ 31 761 01)

Nyilvántartási szám: E-000384/2014/A047

A Gyermek- és ifjúsági felügyelő résszakképesítés munkaterületének rövid, jellemző leírása

• A gyermek- és ifjúsági felügyelő a gyermeket ellátó intézmény vezetőjének és nevelőjének irányítása mellett végzi a gyermek életkorának, állapotának megfelelő napi tevékenységeket.
  • Közreműködik a gyermek számára otthont nyújtó intézmény, nevelési, gondozási tevékenységeinek elvégzésében.
  • Megbízás alapján az intézmény működésével kapcsolatosan feladatokat végez.
  • Részt vesz a gyermek szabadidős tevékenységének szervezésében és lebonyolításában.
  • Részt vesz a gyermek önálló életvitelre való felkészítésében.
  • Közreműködik a gyermek befogadásával kapcsolatos feladatok ellátásában.
  • Végzi a gyermek napközbeni ellátó intézménybe való felvételének előkészítésével kapcsolatos teendőket és ellátja a nevelési, gondozási feladatokat.

• Akik gyermekellátó intézménybe szeretnének elhelyezkedni az intézmény vezetőjének és nevelőjének segítőjeként.

• FEOR 5221 Gyermekfelügyelő, dajka Gyermekgondozó, - nevelő  Gyermekgondozó Gyermekvédelmi asszisztens

Oktatás

Jelentkezés feltétele: 8 általános, gyakorlathoz: egészségügyi kiskönyv
Képzés ideje: 5 hónap
Ütemezés: heti 2 nap
Gyakorlati képzéshez: gyakorlati helyet biztosítunk ingyen
Jelentkezési határidő: Megkezdődött a pótbeiratkozás! Jelentkezz még a héten!!

Beiratkozás: hétfőtől péntekig 8:00-16:00

Kezdés: MOST!
Tandíj részletekben: 30.000 Ft., majd 4 x 20.000 Ft.
Szakmai vizsgadíja: 45. 000.-Ft

• 12046-16   Gyermekellátási alapfeladatok és alapelvek
  • 10523-16   Gyermekfelügyelői feladatok
  • 10524-16   Gyermek-felügyeleti dokumentációs feladatok

A szakmai vizsgára bocsátás feltétele

• valamennyi modulból a modulzáró vizsga eredményes letétele

A komplex szakmai vizsgára bocsátás feltételei

•  Egy megvalósított, egybefüggő, kéthetes szakmai gyakorlaton alapuló önálló tevékenységről készült Napló előzetes leadása.
  •  A 40 órás szakmai készségfejlesztésről szóló igazolás (20 órás készségfejlesztés és 20 órás segítő kapcsolat kommunikációja).
  • Minimum 100 óra letöltött gyakorlat (20%-a a képzőintézmény gyakorló termében, 80%-a tereptanár végzettséggel rendelkező szociális szakember irányításával, olyan szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi ellátórendszerhez tartozó intézményben, amellyel nem áll munkaviszonyban, egyéb munkavégzésre irányuló jogviszonyban) teljesítéséről szóló igazolás

Gyermek- és ifjúsági felügyelő